TOKİ, Battalgazi'de 679 konutluk yeni bir proje inşa edecek | intHaber.com
Toki

TOKİ, Battalgazi’de 679 konutluk yeni bir proje inşa edecek

Malatya'nın Battalgazi ilçesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Türkiye genelinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği sosyal konut projeleri ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla şehirlerin güvenli yapı stokuna katkı sağlıyor.

TOKİ’nin sosyal konutları, ev sahibi olamamış vatandaşlara uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle konut sahibi olma şansını sunuyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Malatya’nın Battalgazi ilçesinde yeni bir sosyal konut projesi geliştirilecek. İhale sürecinin başladığı proje, 5 Temmuz günü ihale edilecek.

PROJENİN DETAYLARI

Battalgazi’nin Şehit Fevzi Mahallesi’nde inşa edilecek proje kapsamında 679 adet konut hayata geçirilecek. Projede aynı zamanda 18 adet dükkan, 1 adet kafeterya, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak.

Projenin yer tesliminden sonra 600 gün içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Öte yandan inşaat çalışmalarının ihaleden sonra kazanan firmanın belirlenmesi ve bu firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra başlaması bekleniyor.

TOKİ Malatya Battalgazi Şehit Fevzi Mahallesi Projesi’nde yer alacak konut türleri, büyüklükleri, başvuru tarihi, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, teslim tarihi, kura takvimi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki süreçte TOKİ tarafından paylaşılması bekleniyor.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI KURULACAK

TOKİ tarafından Anadolu’nun tüm şehirlerinde inşa edilen sosyal konut projeleri, bulunduğu bölgeye nitelikli bir yaşam alanı kazandırıyor. Yatay mimari tasarımla oluşturulan projelerin yaşam alanında çok sayıda sosyal donatı vatandaşlara sunuluyor.

Malatya'nın Battalgazi ilçesi