TOKİ bu ay açık artırmayla konut ve iş yeri satacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ bu ay açık artırmayla konut ve iş yeri satacak

TOKİ bu ay açık artırmayla konut ve iş yeri satacak

Sosyal konut projelerinde 2021 yılında tüm hızıyla devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dönem dönem uyguladığı açık artırmalar ile yatırımcılara uygun fiyatlarla gayrimenkul sahibi olma şansı sunuyor.


TOKİ’nin yeni açık artırması 16 ve 17 Şubat günlerinde düzenlenecek. Söz konusu ihalede 39 ilde 145 konut ve 21 ilde 57 iş yeri olmak üzere 211 gayrimenkul satılacak.

İhalenin, TOKİ’nin İstanbul Halkalı’da bulunan hizmet binası ve Ankara Bilkent’te bulunan hizmet binasında eş zamanlı olarak düzenleneceği belirtildi. Aynı zamanda internet üzerinden de teklif verilebilecek.

İLK GÜN 59 KONUT SATILACAK

16 Şubat günü düzenlenecek ihalede Afyonkarahisar, Aksaray, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Denizli, Düzce, Edirne, İstanbul Kastamonu, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ve Uşak şehirlerinde yer alan toplam 59 konutun satışı yapılacak. Bu konutlar için yüzde 25 peşinat talep edilirken 120 ay vadeli ödeme planı hazırlanıyor.

Aynı gün Balıkesir, Rize, Uşak, Niğde, Aksaray ve Sakarya’da bulunan toplam 19 iş yerinin de satışı yapılacak. Bu iş yerleri için yüzde 10 peşinat 120 ay vade ve yüzde 25 peşinat 120 ay vadeli ödeme planları hazırlanıyor.

İKİNCİ GÜN TOPLAM 124 GAYRİMENKUL SATILACAK

17 Şubat günü düzenlenecek ihalede dana, Ankara, Ardahan, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Karabük, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Muş, Nevşehir, Sinop, Sivas, Şanlıurfa ve Tokat’ta yer alan toplam 86 konutun satışı yapılacak. Bu konutlar için yüzde 10 peşinat 120 ay vadeli ödeme planı hazırlanacak.

İkinci ihale gününde 38 adet iş yeri daha satılacak. Bu gayrimenkuller için yüzde 10 peşinat 180 ay vade ve yüzde 25 peşinat 120 ay vadeli ödeme planları sunuluyor.

TOKİ bu ay açık artırmayla konut ve iş yeri satacak
Denizli Oto Ekspertiz