TOKİ bugüne kadar Gaziantep'te 20 bin konut teslim etti | intHaber.com
Toki

TOKİ bugüne kadar Gaziantep’te 20 bin konut teslim etti

TOKİ bugüne kadar Gaziantep'te 20 bin konut teslim etti

TOKİ’nin son 19 yıl içinde Gaziantep’te 23 bin 603 konutu hayata geçirdiği, bu konutlardan 20 bin 813’ünü ise tamamlayarak hak sahiplerin teslim ettiği belirtildi.

50 BİN KONUT İNŞA EDİLİYOR

AA’nın aktardığı habere göre, Gaziantep’te yeni etap çalışmalarının sürdüğü Kuzey Şehir projesinin 2023 yılında tamamlanması planlanıyor. Dev projede 50 bin konut inşa edilirken projenin tamamlanmasıyla 250 bin kişinin bu alanda yaşam sürmesi bekleniyor. Öte yandan bu projede başvuru ve hak sahipleri belirlenme süreçleri tamamlandı.

Türkiye genelinde hayata geçirilen en büyük sosyal konut projeleri arasında yer alan Kuzey Şehir çalışmasında çok sayıda sosyal donatı hayata geçiriliyor. Proje alanında ayrıca okul, sağlık alanı gibi sosyal yaşam üniteleri de oluşturuluyor.

GAZİANTEP MİLLET BAHÇESİ’NDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Gaziantep’te yıkılan Kamil Ocak Stadı alanında yapımına başlanan millet bahçesinin inşaat çalışmaları sürüyor. Şehrin merkezinde vatandaşlara nitelikli ve yeşil bir sosyal yaşam alanı sunacak projede; çarşılar, gezinti yolları ve çim alanları oluşturuluyor.

57 bin 485 metrekarelik alan üzerinde kurulan Gaziantep Millet Bahçesi’nde 31 bin 506 metrekarelik kısmın yeşil alan olarak planlandığı belirtildi. Bu alanda 676 yapraklı ağaç, 385 ibreli ağaç, 10 bin 42 çalı, 4 bin 624 yer örtücü ve sarıcı türü olmak üzere toplamda 15 bin 727 ağaç ve çalı yer alacak.

TOKİ bugüne kadar Gaziantep'te 20 bin konut teslim etti