TOKİ Bursa İnegöl projesi ihale sürecine girdi. İşte proje detayları | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ Bursa İnegöl projesi ihale sürecine girdi. İşte proje detayları

TOKİ Bursa İnegöl projesi ihale sürecine girdi. İşte proje detaylar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dar ve orta gelirli vatandaşlar için oluşturduğu sosyal konut çalışmalarına devam ediyor.

TOKİ’nin sosyal konut projelerinde ev sahibi olma hayallerini kuran vatandaşların bu hayalleri gerçeğe dönüşüyor.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde çalışmalarını sürdüren TOKİ, büyük şehirlerde de proje çalışmalarını hızlandırdı. TOKİ’nin Bursa’daki yeni çalışması, İnegöl ilçesi Karalar Mahallesi’nde hayat bulacak.

TOKİ Bursa İnegöl Karalar projesi kapsamında 805 adet konut, 2 adet ticaret merkezi, 1 adet cami, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. Projede vatandaşlara güvenli bir alanda lüks ve kaliteli bir yaşam sürme olanağı sağlanacak.

ÇALIŞMALAR 2021’DE BAŞLIYOR

İhale sürecine giren TOKİ Bursa İnegöl Karalar projesinin ihalesi, 4 Ocak 2021 günü yapılacak. TOKİ’den yapılan bilgilendirmede, ihalenin 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile yapılacağı ve tekliflerin yalnızca online ortamda EKAP üzerinden alınacağı kaydedildi.

Projede inşaat çalışmalarının ihaleden sonra kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla kısa süre içinde başlaması bekleniyor.

TOKİ Bursa İnegöl Karalar projesine ait konut detayları, ödeme seçenekleri, sosyal donatılar, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

BURSA’DAKİ YENİ MİLLET BAHÇESİ İHALE EDİLİYOR

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde hayata geçirilecek yeni millet bahçesi projesinin de ihale duyurusu yapıldı. Projenin ihalesi 3 Aralık günü yapılacak.

Mustafakemalpaşa’da nitelikli bir sosyal alan sunacak projede inşaat çalışmalarının 2021 yılının ilk aylarında başlaması bekleniyor.