TOKİ Giresun Güce projesinde yeni satış dönemi başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ Giresun Güce projesinde yeni satış dönemi başladı

TOKİ Giresun Güce projesinde yeni satış dönemi başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde proje çalışmalarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), daha önce hayata geçirdiği projelerde yer alan stoklarda ise satış süreci yürütüyor.

TOKİ Giresun Güce projesinde 18 adet konut satışa sunulmuştu. Açık satış yöntemiyle, kurasız bir şekilde satışa sunulan konutlardan 2’sinin satış süreci sürüyor. Bu konutlara başvurular dün başlarken son başvuru tarihi olarak 30 Haziran günü belirlendi. Vatandaşlar, Ziraat Bankası aracılığıyla konutlara başvuruda bulunabilecek. Satış süreci de bu banka tarafından yürütülecek.

Söz konusu projede satışa sunulan konutlar alt gelir grubu için oluşturuldu. Konutlar 2+1 daire tipi şeklini taşıyor. Konutların brüt büyüklükleri 75 metrekare, net büyüklükleri 59 metrekare olarak belirtildi.

UYGUN FİYATLARLA KONUT SAHİBİ OLMA ŞANSI

TOKİ Giresun Güce projesinde satışa sunulan konutların fiyatları 124 bin TL ile 128 bin TL arasında değişiyor. Konutlar için 2 farklı ödeme seçeneği sunuluyor.

Yüzde 12 peşinat verilmesi durumunda 180 ay vade imkanı sağlanıyor. Bu ödeme planında peşinat tutarı 15 bin TL olarak belirtildi. Konutların aylık taksitleri 626 TL’den başlıyor.

Yüzde 20 peşinat verilmesi durumunda ise 240 ay vade seçeneği sunuluyor. Bu ödeme planında peşinat tutarı 25 bin TL seviyesinde, konutların aylık taksitleri 427 TL seviyesinde görülüyor.

TOKİ Giresun Güce projesinde yeni satış dönemi başladı.