TOKİ Isparta Çünür projesi için düğmeye basıldı. İşte proje detayları | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ Isparta Çünür projesi için düğmeye basıldı. İşte proje detayları

TOKİ Isparta Çünür projesi için düğmeye basıldı. İşte proje detayları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni sosyal konut proje çalışmaları sürüyor. TOKİ’nin sosyal konut projeleri, şehirlere güvenli konut stoku sağlarken bugüne kadar konut sahibi olamamış dar ve orta gelirli vatandaşlara da konut sahibi olma fırsatı sunuyor.

TOKİ’nin Isparta’daki yeni projesi Merkez ilçesi Çünür Mahallesi’nde hayata geçirilecek. İhalesi yapılan projede 1002 adet sosyal konut inşa edilecek.

TOKİ Isparta Çünür projesi kapsamında alt yapı ve çevre düzenlemeleri, 1 adet sosyal tesis ve 1 adet camii de inşa edilecek. Proje ile bölgeye nitelikli bir yaşam alanı kazandırılacak.

720 GÜNLÜK SÜRE TANINDI

TOKİ Isparta Çünür projesinde ihale süreci tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor. İhale şartlarında projenin yer tesliminden tamamen 720 gün sonra tamamlanması gerektiği belirtildi.

Projedeki konut türleri, büyüklükleri, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, teslim tarihi, kura çekim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonra TOKİ tarafından açıklanması bekleniyor.

TOKİ’DEN MARDİN’E TİCARET MERKEZİ

Konut çalışmalarını sürdüren TOKİ, aynı zamanda şehirlerin kalkınması adına ticari merkezler de inşa ediliyor. Yapılan bilgilendirmeye göre, Mardin’in Nusaybin ilçesinde TOKİ tarafından 52 dükkanlı ticaret merkezi hayata geçirilecek.

Söz konusu çalışmanın ihale sürecine girdiği duyuruldu. Projenin yer tesliminden sonra 400 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor.

TOKİ Isparta Çünür projesi için düğmeye basıldı. İşte proje detayları
Denizli Oto Ekspertiz