TOKİ, İstanbul'daki yeni projeleri için düğmeye bastı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ, İstanbul’daki yeni projeleri için düğmeye bastı

TOKİ, İstanbul'daki yeni projeleri için düğmeye bastı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Anadolu şehirlerinin yanı sıra İstanbul’daki yeni sosyal konut projeleri için düğmeye bastı.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Ekim ve Kasım ayları içerisinde İstanbul’daki 7 yeni projenin ihalesi yapılacak. Bu projeler ile toplamda 4 bin 200 adet sosyal konut inşa edilecek. İhale duyuruları yapılan projelerde ihale sürecinin tamamlanmasıyla inşaat süreci başlayacak.

ARNAVUTKÖY’DE 4 YENİ PROJE

TOKİ tarafından Arnavutköy ilçesinde 4 yeni proje ihale edilecek. İşte o projeler:

TOKİ İstanbul Arnavutköy projesi 1. Etap çalışması kapsamında 540 adet konut, 8 adet dükkan inşa edilecek. Projenin ihalesi 6 Ekim günü düzenlenecek.

TOKİ İstanbul Arnavutköy 2. Etap çalışmasında 485 adet konut inşa edilecek. Bu proje ise 7 Ekim günü ihale edilecek.

TOKİ’nin Arnavutköy’deki 3. Etap çalışmasında 679 adet konut ve 8 adet dükkan inşa edilecek. Projenin ihalesi 23 Kasım günü düzenlenecek. Arnavutköy’deki 6. Etap çalışması ise 2 Kasım günü ihale edilecek. Bu projede 727 adet konut ve 8 adet dükkan inşa edilecek.

BAŞAKŞEHİR’DE 2 YENİ PROJE

TOKİ Başakşehir Kayabaşı Batı Bölgesi 1. Kısım projesinde 729 adet konut ve 25 adet dükkan inşa edilecek. Proje, 12 Ekim günü ihale edilecek.

Başakşehir Kayabaşı Batı Bölgesi 2. Kısım çalışmasında ise 725 adet konut inşa edilecek. Projenin ihalesi 13 Ekim günü düzenlenecek.

Esenler ilçesinde de TOKİ tarafından yeni bir proje hayata geçirilecek. Esenler Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm Projesinin 3. Etap 2. Bölge çalışmasında 315 adet konut ve 4 adet dükkan oluşturulacak. Proje, 11 Ekim günü ihale edilecek.

TOKİ, İstanbul'daki yeni projeleri için düğmeye bastı