TOKİ, Kağıthane'de yeni bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel DönüşümToki

TOKİ, Kağıthane’de yeni bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriyor

TOKİ, Kağıthane'de yeni bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriyor
Deprem riski taşıyan İstanbul’da kentsel dönüşüm büyük önem taşıyor. Bu bakımdan şehirde güvenli yapı stoku oluşturmak adına TOKİ’nin sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri önem arz ediyor.

İstanbul’da sosyal konut çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), diğer yandan kentsel dönüşüm projelerini de bir bir hayata geçiriyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Kağıthane’nin Osmanpaşa Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin ihalesi bugün düzenlendi.

Proje kapsamında 300 adet konut inşa edilecek. Yatay mimarili tasarımla oluşturulacak binalar, deprem tehlikesine karşı güvenli yapı özelliği taşıyacak. Proje alanında aynı zamanda nitelikli bir yaşam alanı sağlanacak.

ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

TOKİ Kağıthane Osmanpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ihaleyi kazanan firmanın belirlenmesi ve bu firmaya yer tesliminin yapılmasıyla inşaat sürecinin başlaması bekleniyor. Projedeki konutlara ve diğer tüm detaylar TOKİ tarafından önümüzdeki aylarda duyurulacak.

YEŞİL ALANI BOL PROJE

TOKİ tarafından hayata geçirilecek söz konusu kentsel dönüşüm projesinde mahalle kültürünün yaşanacağı, yeşil alanı bol, huzur dolu bir hayat sağlanacak. Projenin yaşam alanında her yaştan bireye hitap edecek sosyal donatılara da yer verilecek.

Öte yandan Kağıthane’nin Yahya Kemal Mahallesi’nde TOKİ tarafından sürdürülen kentsel dönüşüm projesinde de çalışmalar devam ediyor.

TOKİ, Kağıthane'de yeni bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriyor