TOKİ Kırıkkale Yuva Mahallesi Projesi'nin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ Kırıkkale Yuva Mahallesi Projesi’nin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı

TOKİ Kırıkkale Yuva Mahallesi Projesi'nin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Türkiye genelindeki faaliyetlerine devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bir yandan hayata geçirdiği projelerde satış süreci yürütürken diğer yandan yeni proje çalışmalarına da devam ediyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Kırıkkale’nin Merkez ilçesi Yuva Mahallesi’nde yeni bir sosyal konut projesi hayata geçirilecek. Bölgede nitelikli bir yaşam alanı kurulacak.

TOKİ Kırıkkale Yuva Mahallesi Projesi’nde toplam 927 adet konut, 3 adet ticaret merkezi, 1 adet 24 derslik ilköğretim okulu, 2 adet cami, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak.

İHALESİ YAPILDI

TOKİ Kırıkkale Yuva Mahallesi Projesi’nin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. Projede ihale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu projenin yer tesliminden sonra 300 takvim günü içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Projedeki konut türleri, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, başvuru tarihleri, konut teslim tarihi, kura takvimi gibi konularda resmi bilgilerin sonraki aylarda TOKİ tarafından yapılması bekleniyor.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI KURULUYOR

TOKİ tarafından 81 ilde hayata geçirilen sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri, şehirlerin güvenli yapı stokuna önemli katkılar sunarken diğer yandan konut sahibi olamamış vatandaşlara uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Projelerde hayata geçirilen donatılar ile nitelikli bir yaşam alanı sağlanıyor.

TOKİ Kırıkkale Yuva Mahallesi Projesi'nin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı