TOKİ, konut ve iş yeri alıcılarından sonra arsa alıcıları için de kampanya başlattı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ, konut ve iş yeri alıcılarından sonra arsa alıcıları için de kampanya başlattı

TOKİ, konut ve iş yeri alıcılarından sonra arsa alıcıları için de kampanya başlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından son yıllarda uygulanan indirim kampanyası, 2021 yılının bahar ve güz döneminde de sürdürüldü. TOKİ, son olarak arsa yatırımcılarına da indirim kampanyası başlattı.

Yapılan bilgilendirmeye göre, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen arsa alıcılarına yönelik sunulan kampanya ile yüzde 10 indirim uygulanıyor.

BAŞVURULAR BAŞLADI

TOKİ’nin arsa alıcılarına yönelik sunduğu yüzde 10 indirim kampanyası, 12 Ekim ile 27 Ekim 2021 günleri arasında geçerli olacak. Son tarihten sonra yapılacak ödemelerde indirim uygulanmayacak.

Kampanyaya dahil olmak isteyen arsa alıcıları, gayrimenkul sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla kampanyaya dahil olabilecek.

KAMPANYADAN KİMLER YARARLANACAK?

TOKİ tarafından arsa alıcılarına yönelik sunulan yüzde 10 indirim kampanyasına geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonuna kadar başlamış olan arsa alıcıları dahil edildi. Taksit sayıları 12 ay ve daha az kalmış olan arsa alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak. Öte yandan başvuru tarihi itibarıyla borç kapatmanın gerçekleştirildiği aya ait taksit ödemelerini gerçekleştirilmiş olma zorunluluğu yer alıyor. Ayrıca indirim kampanyasından yararlanmak için geriye dönük taksit borcu bulunmaması da gerekli.

DİĞER KAMPANYA DA SÜRÜYOR

TOKİ tarafından konut ve iş yeri alıcılarına yönelik sunulan güz dönemi indirim kampanyası ise devam ediyor. Yatırımcılar, 19 Ekim tarihine kadar kampanyaya dahil olabilecek. Bu kampanyada konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 20 indirim sunuldu.

TOKİ, konut ve iş yeri alıcılarından sonra arsa alıcıları için de kampanya başlattı