TOKİ Mersin Mut projesinde yeni satış süreci başladı | intHaber.com
Toki

TOKİ Mersin Mut projesinde yeni satış süreci başladı

TOKİ Mersin Mut projesinde yeni satış süreci başladı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bir yandan yeni proje çalışmaları yürütürken diğer yandan satış süreçleri de sürdürüyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Mersin’in Mut ilçesinde yer alan TOKİ projesindeki 128 adet konut satışa sunuldu. Alt ve gelir grubu için oluşturulan konutlar arasında 94 adet 2+1, 34 adet 3+1 konut bulunuyor.

TOKİ Mersin Mut projesinde satışa sunulan konutlara başvurular 18 Ağustos-27 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Yatırımcılar, Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla başvurularını yapabilecek.

KURA ÇEKİMİ EYLÜL’DE

TOKİ Mersin Mut projesinde satışa sunulan konutlara şehit yakınları ve gaziler, engelliler ve genel vatandaş başvuruda bulunabilecek. Konutlar için 3 Eylül 2021 günü noter huzurunda kura çekimi yapılacak ve hak sahipleri belirlenecek.

UYGUN FİYATLAR GÖRÜLÜYOR

Mut’ta satışa sunulan 94 adet 2+1 konutun fiyatları 137 bin TL ile 178 bin TL arasında değişiyor. Konutlar için yüzde 12 ve yüzde 20 peşinatlı ödeme seçenekleri sunuluyor. Peşinat bedelleri 16 bin TL seviyesinden başlıyor. Yüzde 12 peşinat verilmesi durumunda 180 ay vade, yüzde 20 peşinat verilmesi durumunda 240 ay vade yapılıyor.

Satışa sunulan 34 adet 3+1 konutun fiyatları ise 210 bin TL ile 260 bin TL arasında değişiyor. Bu konutlarda yüzde 10 peşinat verilmesi durumunda 120 ay vade, yüzde 20 peşinat verilmesi durumunda 180 ay vade yapılıyor. Peşinat tutarları 21 bin TL seviyesinden başlıyor.

TOKİ Mersin Mut projesinde yeni satış süreci başladı