TOKİ Nevşehir projesi Acıgöl ilçesinde yükselecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ Nevşehir projesi Acıgöl ilçesinde yükselecek

TOKİ Nevşehir projesi Acıgöl ilçesinde yükselecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Anadolu şehirlerinde sosyal konut projelerini sürdürüyor.

Hayata geçirilen sosyal konutlar ile ev sahibi olamamış dar ve orta gelirli vatandaşların hayalleri gerçeğe dönüşüyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, Nevşehir’in Acıgöl bölgesinde yeni sosyal konut projesinin hayata geçirileceği belirtildi. Proje kapsamında 140 adet konut ve 2 adet dükkan inşa edilecek.

150 GÜN İÇERİSİNDE İNŞA EDİLECEK

İhale sürecine giren TOKİ Nevşehir Acıgöl projesinin ihalesi 18 Haziran 2021 günü düzenlenecek. Projede inşaat çalışmalarının ihaleden sonra kazanan firmanın belirlenmesi ve bu firmaya yer tesliminin yapılmasıyla başlaması bekleniyor. Projenin yer tesliminden sonra 150 gün içerisinde teslim edilmesi gerektiği belirtildi.

Projedeki konut türleri, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, başvuru tarihleri, kura takvimi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki süreçte açıklanması bekleniyor.

TOKAT’TA 3 OKUL PROJESİ

Sosyal konut ve kentsel dönüşüm çalışmalarının yanı sıra şehirlerin kalkınmaları için ihtiyaç duyulan projeleri de hayata geçiren TOKİ, Tokat şehrinde 2 okul ihalesi açtı.

Tokat’ın Erbaa ve Niksar ilçesinde TOKİ imzasıyla okul projeleri inşa edilecek. Projelerin ihalesi Temmuz ayında yapılacak. Yapılan bilgilendirmeye göre, Erbaa ilçesinde Hürmüzlü Mahallesi’nde 8 derslik eğitim binası, Bahçelievler Mahallesi’nde 8 derslik ilköğretim binasının inşa edileceği belirtildi. Niksar’da ise Gökçeli Mahallesi’nde 8 derslik eğitim binası hayata geçirilecek.

TOKİ Nevşehir projesi Acıgöl ilçesinde yükselecek
Denizli Oto Ekspertiz