TOKİ Samsun Vezirköprü projesinde uygun fiyatlı konutlar satışa çıktı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ Samsun Vezirköprü projesinde uygun fiyatlı konutlar satışa çıktı.

9 Ekim 2020 günü
9 Ekim 2020 günü

Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirilen projelerde ise satış sürecini yürütüyor. Dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayalleri TOKİ projeleri ile gerçeğe dönüşüyor.

TOKİ’nin Samsun Vezirköprü’deki çalışmasında 11 adet konut satışa sunuldu. Cazip fiyatların sunulduğu konutlar için başvurular başlarken son başvuru tarihi olarak 9 Ekim 2020 günü belirlendi.

Yapılan bilgilendirmeye göre, satışa sunulan konutlar için 15 Ekim günü noter huzurunda kura çekimi yapılacak ve hak sahipleri belirlenecek. Öte yandan başvuruların Ziraat Bankası aracılığıyla alınacağı belirtildi.

TOKİ Samsun Vezirköprü projesi 9 Ekim 2020 günü Satışa çıkarılacak

YÜZDE 10 PEŞİNATLA KONUT SAHİBİ OLMA FIRSATI

TOKİ Samsun Vezirköprü projesinde satışa sunulan konutlar, 3+1 daire tipi şeklini taşıyor. Konutların fiyatları 288 bin TL’den başlayarak özelliğine göre 330 bin TL’ye kadar yükseliyor.

Yatırımcılara uygun fiyatların yanı sıra kolay ödeme seçenekleri de sunuluyor. Yüzde 10 peşinatla konut sahibi olmanın mümkün olacağı projede peşinat bedeli 28 bin TL seviyesinden başlıyor.

Satışı konu olan konutların aylık taksitleri bin 440 TL ile bin 650 TL arasında değişiyor. Yatırımcılara 180 ay kadar vade imkanı da sunuluyor. Kura çekiminden sonra hak sahipler için sözleşme dönemi başlayacak. Öte yandan proje alanında nitelikli bir yaşam alanı da hayata geçirilen sosyal donatılar ile sağlanıyor.