TOKİ şantiyelerinde önlemler artırıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

TOKİ şantiyelerinde önlemler artırıldı

TOKİ’nin devam eden inşaat çalışmalarında salgın tehdidine karşı sıkı önlemler alınıyor.

Türkiye’nin birçok şehrinde konut projesi inşaat çalışmalarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle şantiyelerinde sıkı önlemler alıyor.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Nevşehir’deki konut inşaatında çalışan 2 işçiye yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkması sonrası Avanos ilçesindeki bir otelde 14 günlük karantinaya alınan işçilere moral ziyaretinde bulundu.

Şantiyelerin ev ortamı şeklinde olması sebebiyle virüs riski taşımadığını ancak yeni işçi alımlarında sorunla karşılaşılabildiğini belirten Bulut, inşaat alanlarında çalışmaya başlayacak işçilerin dış ortamdan gelişlerinin ardından 14 günlük karantina sürecinden sonra çalışmaya başlamalarını sağlamak için tavsiyede bulunduklarını ifade etti.

İŞÇİLERİN DURUMU İYİ

TOKİ’nin inşaat çalışmalarında gerekli tüm tedbirleri üst düzeyde almaya devam ettiklerini belirten TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Nevşehir’deki durum üzerine açıklamalarda bulundu.

Nevşehir’deki şantiyede 2 işçide koronavirüs tespit edilmesinin ardından tüm çalışanların Nevşehir Valiliği tarafından bir otelde karantina altına alındığını açıklayan Bulut, “İşçilerimizin sağlık durumlarıyla ilgili Sağlık İl Müdüründen bilgi aldık, durumları iyi. Otele yerleştirilen 276 işçimizde ise herhangi bir bulgu yok. Testleri ve gerekli kontrolleri sürekli yapılıyor. Karantina sürecinin ardından herhangi bir vaka olmadığı sürece yeniden işlerinin başına geçebilecekler. Şantiyeler bir nevi ev konumunda. Dışarıdan bir virüs gelmediği sürece doğal olarak izole edilmiş konumda. En büyük tehlike, dışarıdan yeni işçi katılımında oluyor. Vaka çıkan şantiyemizdeki durum da yeni işçilerden kaynaklı oldu” şeklinde konuştu.