TOKİ tarafından Burdur Merkez'de uygun fiyatlarla konut sahibi olma fırsatı sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ tarafından Burdur Merkez’de uygun fiyatlarla konut sahibi olma fırsatı sunuldu

TOKİ tarafından Burdur Merkez'de uygun fiyatlarla konut sahibi olma fırsatı sunuldu.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur’da yeni satış süreci başlatıldı. Burdur Merkez ilçesi Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yer alan 241 adet konut satışa sunuldu. Bu projede toplam 655 adet konut ve 41 adet dükkan inşa ediliyor.

TOKİ Burdur Bozkurt Mahallesi Projesi’nde satışa sunulan 241 adet konuta başvurular bugün başladı. Konutlar için son başvuru tarihi 25 Haziran olarak belirtildi. Vatandaşlar, Burdur’daki Halkbank şubeleri aracılığıyla başvurularını iletebilecek. Aynı zamanda e-Devlet üzerinden de başvurular alınacak.

Satışa sunulan konutlar arasında 89 adet 2+1 daire tipi şeklinde konut ve 152 adet 3+1 daire tipinde konut bulunuyor. Öte yandan konutlar için 2 bin TL başvuru bedeli talep ediliyor.

KURA ÇEKİMİ TEMMUZ AYINDA

TOKİ Burdur Bozkurt Mahallesi Projesi’nde satışa sunulan konutlar için 2 Temmuz günü noter huzurunda kura çekimi yapılarak hak sahipleri belirlenecek. TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak kura çekiminde ismi çıkmayan vatandaşlara başvuru ücretleri iade edilecek.

KONUT FİYATLARI 210 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Projede satışa sunulan 2+1 konutların fiyatları 210 bin TL ile 305 bin TL arasında değişiyor. Bu konutların taksitleri 700 TL seviyesinden başlarken yatırımcılara 180 ay ve 240 ay vade seçenekleri sunuluyor. Öte yandan yüzde 10 ve yüzde 20 peşinatla konut sahibi olunabiliyor.

Satışa sunulan 3+1 konutların fiyatları ise 290 bin TL ile 365 bin TL arasında değişiyor. Bu konutların peşinat tutarları 29 bin TL’den başlarken aylık taksitleri, 967 TL’den başlıyor. 3+1 konutlar için de 180 ay ve 240 ay vadeli ödeme seçeneği sunuluyor.

TOKİ tarafından Burdur Merkez'de uygun fiyatlarla konut sahibi olma fırsatı sunuldu.
Denizli Oto Ekspertiz