TOKİ tarafından İstanbul Ataşehir ilçesinde yeni proje geliştirilecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ tarafından İstanbul Ataşehir ilçesinde yeni proje geliştirilecek

TOKİ tarafından İstanbul Ataşehir ilçesinde yeni proje geliştirilecek

İstanbul Anadolu yakasında son yıllarda yapılaşmanın geliştiği Ataşehir ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni sosyal konut projesi geliştirilecek.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, Ataşehir’in Şerifali bölgesinde 519 adet konutun inşa edileceği projenin ihale sürecine girdiği belirtildi. Proje kapsamında aynı zamanda 28 adet dükkan da inşa edilecek.

İHALESİ 2021’DE

Ataşehir Şerifali Çiftliği bölgesinde hayata geçirilecek yeni sosyal konut projesinin ihalesi 18 Ocak 2021 günü düzenlenecek.

TOKİ tarafından yapılan ihale duyurusunda şu ifadelere yer verildi: “İstanbul ili, Ataşehir ilçesi, Şerifali Çiftliği (GÖB Alanı) 1. Etap 513 Konut ve 28 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.”

GÜVENLİ KONUTLAR İNŞA EDİLECEK

TOKİ tarafından Ataşehir’de hayata geçirilecek yeni projede inşaat çalışmalarının ihaleden sonra kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla başlaması bekleniyor.

Projede konut fiyatları, ödeme seçenekleri, kura çekim tarihi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda TOKİ tarafından paylaşılması bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOKİ, hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle vatandaşlara doğal afetlere karşı güvenli konutlarda yaşam sürme imkanını sağlıyor. Projeler aynı zamanda yatay mimarili binaları ve nitelikli bir sosyal hayatı da vatandaşlara sağlıyor.

TOKİ tarafından İstanbul Ataşehir ilçesinde yeni proje geliştirilecek