TOKİ tarafından İstanbul Kağıthane'de yeni dönüşüm projesi hayata geçirilecek | intHaber.com
Kentsel DönüşümToki

TOKİ tarafından İstanbul Kağıthane’de yeni dönüşüm projesi hayata geçirilecek

TOKİ tarafından İstanbul Kağıthane'de yeni dönüşüm projesi hayata geçirilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde Türkiye’nin tüm şehirlerinde kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerine devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Kağıthane’deki yeni kentsel dönüşüm projesinin ihale sürecini başlattı.

İstanbul Avrupa Yakası ilçesi olan Kağıthane’de kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor. İlçede geçtiğimiz yıl Yahya Kemal Mahallesi‘nde TOKİ tarafından kentsel dönüşüm projesi uygulanmaya başlanmıştı.

Kağıthane’de TOKİ tarafından hayata geçirilecek yeni kentsel dönüşüm projesi, Osmanpaşa Mahallesi’nde yer alıyor. Söz konusu projede 300 adet depreme dayanıklı konut inşa edilecek.

İHALESİ YAZ DÖNEMİNDE

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, Kağıthane Osmanpaşa Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin ihalesi 9 Temmuz günü düzenlenecek. Projede inşaat çalışmalarının ihale sürecinden sonra kazanan firmanın belirlenmesi ve firmaya yer tesliminin yapılmasıyla başlaması bekleniyor. 

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadeler kullanıldı: “İstanbul İli Kağıthane İlçesi, Osmanpaşa Mahallesi, Kentsel Dönüşüm Projesi 300 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İhale) ihalesi 9 Temmuz 2021 tarihinde saat 14:30’da gerçekleştirilecek.”

BÖLGEDE GÜVENLİ KONUTLAR İNŞA EDİLECEKTOKİ tarafından hayata geçirilen projelerde son yıllarda yatay mimarili tasarım uygulanmaya başlandı. TOKİ projeleri aynı zamanda şehirlerin güvenli yapı stokuna önemli katkı sağlıyor. Riskli yapı sayısının oldukça fazla olduğu ve deprem tehlikesinin yaşandığı İstanbul’da bu bakımdan TOKİ’nin sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri büyük önem taşıyor.

TOKİ tarafından İstanbul Kağıthane'de yeni dönüşüm projesi hayata geçirilecek