TOKİ tarafından Kayseri Kocasinan'da sosyal konut projesi geliştirilecek. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ tarafından Kayseri Kocasinan’da sosyal konut projesi geliştirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

TOKİ’nin Kayseri’de yeni proje hazırlığında olduğu bildirildi.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi, özellikle son yıllarda yoğun kentsel dönüşüm çalışmalarının olduğu bölge olarak biliniyor. İlçede büyük bir dönüşüm yaşanırken buna bağlı olarak yaşam standartlarının da yükseldiği belirtiliyor.

İHALESİ HAZİRAN’DA

TOKİ Kayseri Kocasinan projesi kapsamında 535 adet konut inşa edilecek. Karpuzatan bölgesinde inşa edilecek projenin ihalesi ise 16 Haziran 2020 günü e-ihale şekliyle yapılacak.

TOKİ tarafından projenin ihalesine ilişkin yapılan bilgilendirmede, ihalenin 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile yapılacağı, tekliflerin sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacağı bildirildi.

Projede inşaat çalışmalarının ihale sürecinden sonra kazanan firmaya yer teslimin yapılmasıyla başlaması bekleniyor. Öte yandan projedeki konut türleri, konut fiyatları, kura takvimi, ödeme seçenekleri gibi konularda resmi bilgilerin sonraki süreçte paylaşılması bekleniyor.

SUSURLUK’TA DA YENİ PROJE HAZIRLIĞI

TOKİ’nin Balıkesir ilçesi Susurluk’ta da yeni sosyal konut projesi hazırlığında olduğu belirtildi. TOKİ Balıkesir Susurluk projesinin ihalesi 18 Haziran günü yapılacak.

Söz konusu proje ile Susurluk’a 210 adet konut ve 35 adet dükkan kazandırılacak. Projenin ihalesi açık ihale usulüyle, tekliflerin elektronik ortamda alınacağı şekilde yapılacağı duyuruldu.