TOKİ tarafından Körfez Yarımca bölgesinde yeni konutlar hayata geçiriliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ tarafından Körfez Yarımca bölgesinde yeni konutlar hayata geçiriliyor

TOKİ tarafından Körfez Yarımca bölgesinde yeni konutlar hayata geçiriliyo

Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), deprem tehlikesi bulunan şehirlerde hayata geçirdiği projeler ile güvenli yapı stokunun oluşması adına önemli katkılar sağlıyor. Bu şehirlerden biri olan Kocaeli’nde de yeni projeler ihale sürecine girdi.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Körfez ilçesi Yarımca bölgesinde hayata geçirilecek projede 1010 konut inşa edilecek. Proje bugün ihale edilirken ihale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.

2. ETAP ÇALIŞMASI

TOKİ Körfez Yarımca 2. Etap çalışmasında 1010 adet konutun yanı sıra 24 adet dükkan da inşa edilecek. İlimtepe bölgesinde kurulacak projede aynı zamanda 1 adet cami, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, projenin yer tesliminden sonra 700 takvim günü içerisinde bitirileceği belirtildi.
Projedeki konut türleri, başvuru dönemi, konut fiyat ve ödeme seçenekleri, kura çekim tarihi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki süreçte TOKİ tarafından duyurulması bekleniyor.

NEVŞEHİR’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMASI

Sosyal konut çalışmalarını sürdüren TOKİ, diğer yandan kentsel dönüşüm çalışmalarına da devam ediliyor. Nevşehir Kale bölgesinde hayata geçirilecek projede ihale süreci başlıyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, Kale Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi Gazi Okulu Bölgesi 1. Bölge çalışması kapsamında 135 adet konut, 18 adet dükkan, 1 adet sağlık ocağı, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

TOKİ tarafından Körfez Yarımca bölgesinde yeni konutlar hayata geçiriliyo