TOKİ tarafından Kütahya'da nitelikli bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek | intHaber.com
Toki

TOKİ tarafından Kütahya’da nitelikli bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek

TOKİ tarafından Kütahya'da nitelikli bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek
Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), diğer yandan kentsel dönüşüm çalışmalarına da devam ediyor.

Hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleriyle doğal afetlere karşı güvenli, modern ve sağlıklı yaşam alanları vatandaşlara sunuluyor.

Kütahya’nın Merkez ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde TOKİ tarafından bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek. Projenin ihalesi bugün düzenlendi.

TOKİ Kütahya Yıldırım Beyazıt kentsel dönüşüm çalışması kapsamında 495 adet konut, 10 adet dükkan, cami inşaatı, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak.

PROJENİN ÖZELLİKLERİ

TOKİ tarafından Kütahya Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesine dair bilgilendirme yapıldı. Projenin yatay mimarili tasarımla kurulacağı belirtilirken geniş pencereler ve ahşap görünümlü cephe kaplamaları binalarda uygulanacak.

Projenin yaşam alanında dükkan ve peyzaj alanının yanı sıra meydan, park alanı, çocuk oyun alanı, spor alanları ve nitelikli sosyal donatılar kurulacak.

Kütahya Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde hayata geçirilecek söz konusu projede inşaat çalışmalarının ise ihale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesinden sonra başlaması bekleniyor.

TOKİ KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVAM EDİYOR

TOKİ tarafından Türkiye’nin tüm bölgelerinde kentsel dönüşüm uygulanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde sürdürülen dönüşüm çalışmalarıyla başta deprem ve sel olmak üzere doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları oluşturuluyor. Aynı zamanda afetlerin yaşandığı bölgelerde TOKİ tarafından afet konutları vatandaşlara sunuluyor.

TOKİ tarafından Kütahya'da nitelikli bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek