TOKİ tarafından Nevşehir Kozaklı'da önemli bir proje hayata geçiriliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ tarafından Nevşehir Kozaklı’da önemli bir proje hayata geçiriliyor

TOKİ tarafından Nevşehir Kozaklı'da önemli bir proje hayata geçiriliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde TOKİ, belediyeler, özel sektör tarafından sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli, modern yaşam alanları kazandırılıyor.

Bu projeler ile aynı zamanda nitelikli yaşam alanları da vatandaşlara sunuluyor.

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde TOKİ tarafından bir kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirileceği belirtildi. Projede 274 adet konut inşa edilecek. Konutlar, modern tasarım çizgisi etrafında ferah bir yaşam alanı sağlayacak şekilde inşa edilecek.

Yatay mimari tasarımla kurulacak TOKİ Nevşehir Kozaklı projesinde aynı zamanda 6 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak. Proje, Emek Mahallesi Eski Sanayi alanında hayat bulacak.

İHALESİ YAPILDI

TOKİ Nevşehir Kozaklı projesinin ihalesi dün gerçekleştirildi. Projede, ihaleyi kazanan firmanın belirlenmesi ve bu firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.

TOKİ tarafından projeye dair tüm detaylar daha sonraki süreçte duyurulacak. Projedeki konut türleri, teslim tarihi ve ödeme seçenekleri gibi konular daha sonra açıklanacak.

550 GÜNDE TAMAMLANACAK

TOKİ tarafından yapılan ihale bilgilendirmesinde, projenin yer tesliminden itibaren 550 takvim günü içerisinde tamamlanması gerektiği belirtildi.

Proje alanında aynı zamanda çok sayıda sosyal donatı hayata geçirilecek. Böylelikle bölgede modern ve nitelikli bir yaşam alanı da kurulmuş olunacak.

TOKİ tarafından Nevşehir Kozaklı'da önemli bir proje hayata geçiriliyor