TOKİ tarafından Şanlıurfa Haliliye'de yatırım fırsatı sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ tarafından Şanlıurfa Haliliye’de yatırım fırsatı sunuldu

TOKİ tarafından Şanlıurfa Haliliye'de yatırım fırsatı sunuldu
Türkiye genelinde sosyal konut ve kentsel dönüşüm faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aynı zamanda daha önce hayata geçirdiği projelerde açık artırma yöntemi ile gayrimenkul satışı da düzenliyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Şanlıurfa Haliliye’de bulunan 54 adet konut ve 32 adet iş yeri için gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek. Açık artırmanın geçerli olacağı ihalede gayrimenkuller için uygun fiyatlar göze çarpıyor.

İhalenin 12 Ağustos 2021 günü GAP Tarımsal Eğitim Merkezi ve TOKİ’nin İstanbul Halkalı’daki hizmet binasında eş zamanlı olarak düzenleneceği belirtildi. Aynı zamanda online olarak dünyanın her yerinden katılım da olabilecek. İhaleye internet katılımı için son başvuru tarihi 11 Ağustos olarak belirtildi.

FİYATLARI 373 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ tarafından Şanlıurfa Haliliye’de satışa sunulan konutların fiyatları 373 750 TL’den başlayarak konut özelliğine göre 816 bin TL’ye kadar yükseliyor.

Satışa sunulan iş yerlerinin fiyatları ise 533 bin TL ile 581 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Hem konutlar hem de iş yerleri hemen teslim edilecek durumda bulunuyor.

Gayrimenkuller için kolay ödeme imkanları da yatırımcılara sunuluyor. Buna göre, yüzde 25 peşinat verilmesi durumunda 120 ay vadeli ödeme planı hazırlanıyor. Satışa sunulan gayrimenkullere ve ihaleye ilişkin detaylara TOKİ il müdürlükleri aracılığıyla ulaşılabilir.

TOKİ tarafından Şanlıurfa Haliliye'de yatırım fırsatı sunuldu