TOKİ tarafından yılın ikinci kampanyasında yüzde 22 indirim fırsatı sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ tarafından yılın ikinci kampanyasında yüzde 22 indirim fırsatı sunuldu

TOKİ tarafından yılın ikinci kampanyasında yüzde 22 indirim fırsatı sunuldu
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından son yıllarda olduğu gibi bu yıl da borcunu erkenden ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen konut ve iş yeri yatırımcılarına indirim fırsatı sunuldu.

TOKİ’nin 2021 yılı güz dönemi indirim kampanyasına başvurular 21 Eylül’de başlayacak. Kampanya, 19 Ekim’e kadar sürecek. Öte yandan TOKİ, bu yıl bahar döneminde de indirim kampanyası sunmuştu.

Güz dönemi indirim kampanyasında borcunun tamamını veya en az yüzde 25’ini peşin ödeyen yatırımcılara yüzde 22 indirim fırsatı sunuluyor. Kampanya, tüm TOKİ projelerinde geçerli oluyor.

KAMPANYA KATILIM ŞARTLARI NELER?

TOKİ 2021 yılı güz dönemi indirim kampanyasına geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı Haziran sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları dahil edildi. Taksit sayısı 12 ay ve bundan daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları kampanyadan yararlanmayacak.

Aynı zamanda kampanyadan yararlanmak için kampanyanın başladığı tarih itibariyle öncelikle borç kapatmanın gerçekleştirildiği aya ait taksit ödemelerini yapılmış olması, TOKİ’ye herhangi bir aidat borcu bulunmaması gibi şartlar da aranıyor.

UYGUN FAİZLİ KREDİ İMKANI

TOKİ’nin geçmiş dönem indirim kampanyalarına dahil olmak isteyen yatırımcılara kamu bankaları tarafından uygun faizli kredi fırsatı sunulmuştu. Bu kampanya döneminde de benzer kredi fırsatının sunulması bekleniyor.
Öte yandan yatırımcılar, gayrimenkul sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla söz konusu kampanyaya dahil olabiliyor.

TOKİ tarafından yılın ikinci kampanyasında yüzde 22 indirim fırsatı sunuldu
Denizli Oto Ekspertiz