TOKİ tarafından yüzde 20 indirimin uygulanacağı yeni kampanya başlıyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ tarafından yüzde 20 indirimin uygulanacağı yeni kampanya başlıyor.

TOKİ
TOKİ

Türkiye’nin tüm şehirlerinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle dar ve orta gelirli vatandaşları konut sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), son yıllarda belirli dönemlerde indirim kampanyası uyguluyor.

TOKİ’nin 2020 indirim kampanyası ilk olarak 6 Mayıs-19 Haziran tarihleri arasında uygulandı.

2020 yılının güz dönemi indirim kampanyası ise 21 Ekim’de başlayacak. Son başvuru tarihi olarak ise 19 Kasım günü belirlendi. Bu dönemde de yüzde 20 indirim uygulanacak.

BAKAN DUYURDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden TOKİ’nin yeni indirim kampanyasını duyurdu. Bakan Kurum şu ifadeleri kullandı: TOKİ’den ev sahibi olan ve ödemeleri devam eden vatandaşlarımıza borçlarını kapatmaları halinde yüzde 20 indirim yapıyoruz. 21 Ekim’de başlayacak kampanyamız 19 Kasım’a kadar devam edecek. İndirim kampanyasının ayrıntıları yarın TOKİ Başkanlığımızca açıklanacak. Hayırlı olsun.

DETAYLAR DAHA SONRA DUYURULACAK

TOKİ’nin 2020 güz dönemi indirim kampanyasına ilişkin detaylar sonraki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak. Bahar dönemi indirim kampanyasına, ödemeleri 2018 Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri dahil edilmiş, kalan taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmemişti.

TOKİ’nin indirim kampanyalarında kalan borcunu tamamını ödeyecek ya da borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak koşuluyla ödeme yapacaklara yüzde 20 indirim sağlanıyor. Borç ödemesinden sonra tapu, hak sahiplerine veriliyor.