TOKİ Uşak Karahallı projesinde uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ Uşak Karahallı projesinde uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu

TOKİ Uşak Karahallı projesinde uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarını sürdürüyor.

TOKİ aynı zamanda daha önce hayata geçirilen projelerde satış süreci de yürütüyor.

TOKİ Uşak Karahallı projesinde 20 adet konut satışa sunuldu. Konutlara başvurular başlarken son başvuru tarihi olarak 30 Haziran günü belirlendi. Karahallı ilçesinde merkezi bir noktada güvenli yaşam alanı sunan projede aynı zamanda nitelikli çok sayıda sosyal olanak da bulunuyor.

Konutlara başvurular Ziraat Bankası aracılığıyla yürütülecek. Öte yandan konutların açık satış yöntemiyle satılacağı belirtildi. Satış süreci de banka aracılığıyla yürütülecek.

FİYATLARI 120 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Uşak Karahallı projesinde alt gelir grubu için 1 adet 2+1 konut satışa sunuldu. Bu konutun fiyatı 120 bin TL olarak belirlendi. Konut için 180 ay ve 240 ay vade imkanları bulunurken aylık taksitleri 403 TL seviyesinden başlıyor.

Projede orta gelir grubu için ise 19 adet 3+1 konut satışa sunuldu. Bu konutların fiyatları 175 bin TL ile 217 bin TL arasında değişiyor. Konutlara yüzde 10 ve yüzde 20 peşinatlarla sahip olunabiliyor.

3+1 konutların aylık taksitleri 780 TL’den başlayarak bin 629 TL’ye kadar yükseliyor. Konutların peşinat tutarları 17 bin TL seviyesinden başlarken 180 aya kadar vade olanağı sağlanıyor.

TOKİ Uşak Karahallı projesinde uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu