TOKİ'den Denizli'de 182 bin TL'ye konut sahibi olma şansı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’den Denizli’de 182 bin TL’ye konut sahibi olma şansı

TOKİ'den Denizli'de 182 bin TL'ye konut sahibi olma şansı

Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), daha önce hayata geçirdiği projelerde de satış süreci yürütüyor. Denizli’nin Çal ilçesinde inşa edilen sosyal konut projesinde 2 adet konut satışa sunuldu.

TOKİ Denizli Çal Yukarıseyit projesinde satışa sunulan konutlar 3+1 daire tipi şeklini taşıyor. Orta gelir grubu için oluşturulan konutlar için uygun fiyatlar belirlendi. Satışa sunulan konutlara başvurular başladı.

Kuralı satış yönteminin geçerli olduğu konutlarda son başvuru tarihi olarak 29 Ocak günü belirlendi. Yatırımcılar, Ziraat Bankası aracılığıyla konutlar için başvurularını sunabilecek. Öte yandan kura çekiminin 3 Şubat’ta yapılacağı belirtildi. Bu tarihten sonra hak sahipleri için sözleşme dönemi başlayacak.

PEŞİNAT 18 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Denizli Çal Yukarıseyit projesinde satışa sunulan 2 adet konut için belirlenen fiyatlar 182 bin TL ile 191 bin TL arasında değişiyor. Konutlar için yüzde 10 veya yüzde 20 peşinat talep ediliyor.

Satışa sunulan konutların peşinat bedelleri 18 bin TL ile 38 bin TL arasında değişiyor. Yatırımcılara 120 ay ve 180 ay vade imkanları da sunuluyor.

Uygun fiyatların yanı sıra kolay ödeme seçeneklerinin de sunulduğu TOKİ Denizli Çal Yukarıseyit projesinde, satışa sunulan konutların aylık taksitleri 809 TL ile bin 438 TL arasında değişiyor. Projede vatandaşlara nitelikli ve güvenli bir yaşam alanı sağlanacak.

TOKİ'den Denizli'de 182 bin TL'ye konut sahibi olma şansı
Denizli Oto Ekspertiz