TOKİ'den Karabağlar'da uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ’den Karabağlar’da uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunuldu

TOKİ'den Karabağlar'da uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunuldu
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir’in Karabağlar ilçesinde hayata geçirilen sosyal konut projesinde yer alan 285 adet satışa sunuldu. Konutlar için ihale düzenlenecek.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu ihale 9 Eylül 2021 günü gerçekleştirilecek. İhalede konutlar tek tek satılacak.

Saat 11:00’da başlayacak ihale, İzmir Balçova Termal Otel Kardelen Salonda ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonunda eş zamanlı olarak düzenlenecek.

AÇIK ARTIRMA YAPILACAK

Düzenlenecek gayrimenkul satış ihalesinde açık artırma usulü geçerli olacak. İhaleye katılmak isteyenler, Emlak Yönetim aracılığıyla Türkiye’nin her yerinden online olarak da katılım gösterebilecek.

UYGUN FİYATLAR GÖRÜLÜYOR

TOKİ İzmir Karabağlar projesinde satışa sunulan 285 adet konut içerisinde 1+1 ve 2+1 daire tipinde seçenekler var. Konutlar arasında 72 adet 1+1, 213 adet 2+1 konut bulunuyor.

Orta gelir grubu için satışa sunulan konutların satış fiyatları ise 336 bin TL seviyesinden başlayarak 572 bin TL’ye kadar yükseliyor.

120 AY VADELİ ÖDEME İMKANI

TOKİ İzmir Karabağ projesinde satışa sunulan konutlar için yüzde 40 peşinat verilmesi durumunda 120 ay vadeli ödeme seçeneği de yatırımcılara sunuluyor. Öte yandan ihaleye katılmak isteyen yatırımcıların HalkBank şubeleri aracılığıyla taşınmaz için katılım teminatı yatırması gerekiyor. Katılım teminatı olarak 20 bin TL belirlendi. Teminatı yatıran kişi ihale sonrasında alıcı durumunda olmaz ise 16 Eylül gününden sonra teminat bedelini geri alabilecek.

TOKİ'den Karabağlar'da uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunuldu
Denizli Oto Ekspertiz