TOKİ'den Tekirdağ'a yeni sosyal konut projesi! | intHaber.com
Toki

TOKİ’den Tekirdağ’a yeni sosyal konut projesi!

TOKİ'den Tekirdağ'a yeni sosyal konut projesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde sosyal konut projelerine tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ’nin hayata geçirdiği sosyal konutlar, özellikle deprem bölgelerinde güvenli yapı stokunun oluşturulması adına önem taşıyor. Aynı zamanda dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayalleri de bu projelerle gerçeğe dönüşüyor.

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde yeni TOKİ projesinin hayata geçirileceği duyuruldu. İlyas Mahallesi’nde inşa edilecek projede 158 adet konut hayata geçirilecek.

Söz konusu projenin ihalesi bugün yapıldı. İhalenin tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle projede inşaat süreci start alacak.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI KURULACAK

TOKİ Tekirdağ Hayrabolu projesinde sosyal donatıların yer alacağı nitelikli ve güvenli yaşam alanı sunulacak. Proje kapsamında alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

Projedeki konut türleri, büyüklükleri, konut fiyatları, ödeme seçenekleri, kura takvimi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonra kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. Öte yandan proje inşaatının yer tesliminden sonra 150 gün içerisinde bitirilmesi gerektiği belirtildi.

BAYBURT’TA 2 OKUL YAPILACAK

Sosyal konut projelerinin yanı sıra şehirlerin kalkınmasına katkıda bulunacak projeler üreten TOKİ, Bayburt’ta 2 adet konutun inşa edileceğini duyurdu. Projelerin ihalesi 26 Nisan günü yapılacak.

Yapılan bilgilendirmede, Demirözü İlçesi Gökçedere’de 12 derslik ilkokulun, Şirin Mahallesi’nde de 12 derslik ilkokulun hayata geçirileceği belirtildi. Okullarda inşaat çalışmaları ihale sürecinden sonra başlayacak.

TOKİ'den Tekirdağ'a yeni sosyal konut projesi!