TOKİ'den yatırımcılara yüzde 22 indirim fırsatı sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ’den yatırımcılara yüzde 22 indirim fırsatı sunuldu

TOKİ'den yatırımcılara yüzde 22 indirim fırsatı sunuldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapıyor. Aynı zamanda kolay ödeme imkanları da sunan TOKİ, son yıllarda indirim kampanyasını hayata geçiriyor.

TOKİ’nin 2021 güz dönemi kampanyasında yüzde 22 indirim sunuldu. Kampanyanın 21 Eylül-19 Ekim 2021 tarihleri arasında geçerli olduğu duyuruldu. Yatırımcıların kampanyadan yararlanma imkanı devam ediyor.

Kampanyaya TOKİ projelerindeki konut ve iş yeri alıcıları dahil olabiliyor. Kampanyada borcunun tamamını ya da en az yüzde 25’lik kısmını ödeyerek tapusuna kavuşmak isteyen vatandaşlara yüzde 22 indirim uygulanıyor.

İŞTE KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI

TOKİ 2021 güz dönemi indirim kampanyasına geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılının Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları dahil edildi. Ödenecek taksit sayısı 12 ay ve bundan daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları kampanyadan yararlanamayacak.

TOKİ’ye aidat borcu veya herhangi bir borcu olanlar da kampanyadan yararlanamıyor. Öte yandan son başvuru tarihinden sonraki ödemelerde indirim uygulanmayacak.

BAŞVURULAR ARACI BANKAYA

Kampanya şartlarını karşılayan ve yüzde 22 indirim fırsatından yararlanmak isteyenler, gayrimenkul sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla kampanyaya dahil olabilecek. Kampanyaya dair tüm detaylara TOKİ çağrı merkezi aracılığıyla ulaşılabilir.

TOKİ'den yatırımcılara yüzde 22 indirim fırsatı sunuldu