TOKİ'den yeni yatırım fırsatı sunuldu. İşte açık artırmaya dair tüm detaylar… | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’den yeni yatırım fırsatı sunuldu. İşte açık artırmaya dair tüm detaylar…

toki 176 adet konut ve 155 adet iş yeri satılacak
toki 176 adet konut ve 155 adet iş yeri satılacak

Türkiye’nin tüm şehirlerinde sosyal konut üretme çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aynı zamanda dönem dönem açık artırmalar ile gayrimenkul sahibi olma şansı sunuyor.

TOKİ tarafından açık artırma yöntemiyle 176 adet konut ve 155 adet iş yeri satılacak. Söz konusu açık artırma, konutlar için 14 Ekim 2020 günü saat 11:00’da, iş yerleri için ise 15 Ekim günü saat 11:00’da başlayacak.

TOKİ tarafından ihalenin Ankara Bilkent Otel Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda eş zamanlı yapılacağı belirtildi. Ayrıca yatırımcılar, internet üzerinden Emlak Yönetim’in web sayfasından açık artırmaya katılabilecekler. Satışa sunulan gayrimenkullere ait tüm detaylar ise TOKİ web sitesi veya çağrı merkezinden öğrenebilecek.

İSTANBUL VE ANKARA’DA DA VAR

TOKİ’nin satışa sunduğu 176 adet konut şu şehirlerde bulunuyor: İstanbul, Ankara, Adana, Batman, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, Düzce, Gaziantep, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop ve Sivas.

Satışa sunulan konutlar için yüzde 25 peşinat verilmesi durumunda kalan ödeme için 120 ay vadeli ödeme planı hazırlanıyor.

BİRÇOK ŞEHİRDE YATIRIM FIRSATI

TOKİ’nin Ekim ayındaki dev ihalesinde 155 adet iş yeri de satışa sunuldu. İşte satışa sunulan iş yerlerinin bulunduğu şehirler: Adana, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Bitlis, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Gaziantep, Isparta, Karabük, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Niğde, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon ve Uşak.

Uygun fiyat politikasının benimsendiği iş yerleri için yüzde 10 veya yüzde 25 peşinatlı, 120 aya varan ödeme seçeneği hazırlanıyor.