TOKİ'nin 100 bin sosyal konut projesinde hak sahipleri belirlenmeye devam ediliyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesinde hak sahipleri belirlenmeye devam ediliyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek 100 bin sosyal konut projesinde, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen kura çekimleri 28 Nisan’da başladı. Düşük konut fiyatları ve uygun ödeme seçenekleriyle dar gelirli vatandaşın konut sahibi olmasını sağlayan çalışmada, Konya ve Isparta’daki hak sahipleri belirlendi.

Bugün kura heyecanı TOKİ Konya Beyşehir Huğlu, TOKİ Isparta Sütçüler ve TOKİ Isparta Aksu projelerinde yaşandı. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimleri TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı. Öte yandan kura çekimine seyirci alınmadı.

63 KONUT İÇİN KURA ÇEKİLDİ

TOKİ Konya Beyşehir Huğlu projesinin 2’nci etap çalışmasında yer alan toplam 63 konut için hak sahipleri belirlendi. Projede 44 adet 2+1 konut ve 19 adet 3+1 konut satışa sunulmuştu.

Satışa sunulan 2+1 konutların fiyatları 140 bin TL ile 161 bin TL arasında, 3+1 konutların fiyatları ise 157 bin TL ile 180 bin TL arasında değişiyor.

ISPARTA’DA TOPLAM 186 KONUT

TOKİ Isparta Sütçüler projesinin 2’nci etap çalışmasında yer alan 102 konut için kuralar bugün çekildi. Projede 75 adet 2+1 ve 32 adet 3+1 konut satışa sunulmuştu. Satışa sunulan konutlar için en düşük peşinat bedeli 16 bin TL olarak belirlendi.

TOKİ Isparta Aksu projesinde ise 79 adet konut için kura çekimi yapıldı. Projede 52 adet 2+1 ve 24 adet 3+1 konut satışa sunulmuştu. Projelerde hak sahibi olanlar için sözleşme dönemi başlarken kurada ismi çıkmayanlara ise başvuru ücretleri geri ödenecek.