TOKİ'nin 2021 bahar dönemi indirim kampanyasında başvuru sayıları belli oldu | intHaber.com
Toki

TOKİ’nin 2021 bahar dönemi indirim kampanyasında başvuru sayıları belli oldu

TOKİ'nin 2021 bahar dönemi indirim kampanyası

Hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle ev sahibi olamamış dar ve orta gelirli vatandaşların bu hayallerine kavuşmasını sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), sosyal konut projelerinde uygun ödeme seçenekleri sunuyor.

TOKİ aynı zamanda son yıllarda ödemeleri devam eden yatırımcılarına indirim şansı da sağlıyor.

TOKİ’nin indirim kampanyası 2021 yılında da başlatıldı. 21 Nisan’da başlayan kampanyada, borcunu erkenden ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen konut ve iş yeri sahiplerine yüzde 20 indirim sunuluyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre, TOKİ’nin 2021 yılı bahar dönemi indirim kampanyasından şu zamana kadar 9 bin 604 yatırımcı faydalanırken 8 bin 756 yatırımcının tüm borcunu kapatarak tapularına kavuştuğu öğrenildi.

SON 1 HAFTA!

TOKİ’nin 2021 yılı bahar dönemi indirim kampanyası için başvuru dönemi 21 Nisan ile 28 Mayıs tarihleri arası belirlendi. Son başvuru tarihinden sonra yapılacak olan ödemelerde indirimin uygulanmayacağı ifade edildi. Öte yandan kampanyadan yararlanmak isteyen yatırımcılar, gayrimenkul satış sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla başvurularını iletebilecek.

BORCUNUN HEPSİNİ ÖDEYEMEYECEK OLANLAR DA DAHİL EDİLDİ

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyasına geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olanlar dahil edildi. Borcunun tamamını ödemeyecek vatandaşlara ise borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapacakları ödemeler ile kampanyaya dahil olabilecek. Kalan taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasının dışında tutuldu. Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin TOKİ’ye aidat veya başka bir borcu bulunmaması gerekiyor.

TOKİ'nin 2021 bahar dönemi indirim kampanyası