TOKİ'nin 2021 güz dönemi indirim kampanyası 21 Eylül'de başlıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ’nin 2021 güz dönemi indirim kampanyası 21 Eylül’de başlıyor

Türkiye’nin tüm şehirlerinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarını kolaylaştıran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), son yıllarda borcunu erkenden ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen vatandaşlara indirim fırsatı da sunuyor.

2021 yılının bahar döneminde indirim kampanyası yapan TOKİ, güz döneminde de yeni bir fırsat sundu. Bu indirim kampanyasında borcunun tamamını ya da en az yüzde 25’ini peşin ödeyenlere yüzde 22 indirim sunulacak.

Kampanyaya başvurular 21 Eylül tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi olarak 19 Ekim günü belirlendi. Vatandaşlar, gayrimenkul sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla kampanyaya başvuruda bulunabilecek.

BAKAN KURUM DUYURDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden TOKİ’nin yeni indirim kampanyasının müjdesini verdi.

TOKİ’nin her yıl yaptığı indirim kampanyasının yoğun talep üzerine bu yıl ikincisini 21 Eylül’de başlatacaklarını duyuran Bakan Kurum, “Kampanyamızdan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, 21 Eylül-19 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunun tamamını ya da en az yüzde 25’ini peşin ödeyen vatandaşlarımız yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek” ifadelerini kullandı.

KAMPANYANIN DETAYLARI

TOKİ’nin yeni indirim kampanyasına konut ve iş yeri alıcıları dahil edildi. Kampanyaya geri ödeme taksitleri en geç 2020 Haziran dönemi sonunda başlamış olanlar dahil edildi. Taksit sayısı 12 ay veya daha az olanlar kampanyadan yararlanmayacak. Borcunun tamamını veya en az yüzde 25’ini ödeyenlere yüzde 22 oranında indirim uygulanacak.