TOKİ'nin arsa alıcılarına sunduğu indirim imkanı devam ediyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ’nin arsa alıcılarına sunduğu indirim imkanı devam ediyor

TOKİ'nin arsa alıcılarına sunduğu indirim imkanı devam ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), sosyal konut projelerinin yanı sıra vatandaşlara dönem dönem gayrimenkul yatırım fırsatı da sunuyor. TOKİ portföyünden arsa satın alan yatırımcılara geçtiğimiz günlerde indirim imkanı sunulmuştu.

TOKİ’nin kalan borcunu ödeyip tapusuna erkenden kavuşmak isteyen arsa yatırımcılarına sunduğu kampanyada yüzde 10 indirim imkanı sağlanıyor.

TOKİ’nin arsa kampanyasına başvurular 12 Ekim günü başlamıştı. Kampanyanın 27 Ekim gününe kadar süreceği belirtildi. Bu tarihten sonra yapılacak borç ödemelerinde indirim uygulanmayacak.

KİMLER KAMPANYAYA DAHİL OLABİLECEK?

TOKİ’nin arsa alıcılarına sunduğu yüzde 10 indirim kampanyasına geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonuna kadar başlamış olanlar dahil edildi. Kalan taksit sayıları 12 ay ve daha az kalmış olan arsa alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyaya dahil olmak isteyen yatırımcıların başvuru tarihi itibarıyla borç kapatmanın gerçekleştirildiği aya ait taksit ödemelerini gerçekleştirilmiş olmaları ayrıca geriye dönük taksit borcunun bulunmaması gerekiyor.

İndirim kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen yatırımcılar, gayrimenkul sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla kampanyaya dahil olabiliyor.

Öte yandan TOKİ’nin konut ve iş yeri alıcıları için sunduğu yüzde 22 indirim kampanyası geçtiğimiz günlerde sona erdi. Bu kampanyaya yoğun ilginin gösterildiği görüldü. Bu yılın kalanında TOKİ tarafından yeni bir indirim kampanyası beklenmiyor.

TOKİ'nin arsa alıcılarına sunduğu indirim imkanı devam ediyor