TOKİ'nin indirim kampanyası, tam kapanma dönemine rağmen sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ’nin indirim kampanyası, tam kapanma dönemine rağmen sürüyor

TOKİ'nin indirim kampanyası

Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle dar gelirli vatandaşların uygun fiyatlarla ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), vatandaşlara aynı zamanda kolay ödeme imkanı sunuyor.

TOKİ’nin son yıllarda uyguladığı indirim kampanyası 2021 yılında da başladı. Borcunu erkenden ödeyip tapusunu almak isteyen vatandaşlara yüzde 20 indirim imkanı sunuluyor.

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyasına başvurular 21 Nisan günü başladı. Son başvuru tarihi olarak 28 Mayıs günü belirlendi. Bu tarihten sonra yapılacak ödemelerde indirimin uygulanmayacağı ifade edildi.

KAPANMADA BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle 17 günlük tam kapanma dönemine girildi. Bu dönemde de TOKİ indirim kampanyasına başvuruların sürdüğü kaydedildi. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, gayrimenkul satış sözleşmesi imzaladığı banka ile iletişime geçerek başvuru sürecini başlatabilir.

KİMLER KAMPANYADAN YARARLANACAK?

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyasına hem konut alıcıları hem de iş yeri alıcıları dahil edildi. Kampanyada yüzde 20 indirim uygulanıyor.

TOKİ’nin 2021 yılı indirim kampanyasına geri ödemede taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olanlar dahil edildi. Borcunun tamamını ödemeyecek vatandaşlara ise borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapacakları ödemeler ile kampanyaya dahil olma fırsatı sunuldu. Kalan taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasının dışında tutuldu.

Kampanyada yatırımcılara uygun faizli kredi desteği de sunuldu. Öte yandan kampanyadan faydalanmak için TOKİ’ye aidat veya herhangi bir borcun bulunmaması gerekiyor.

TOKİ'nin indirim kampanyası
Denizli Oto Ekspertiz