TOKİ'nin İzmir'deki projesinde yeni satış süreci başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ’nin İzmir’deki projesinde yeni satış süreci başladı

TOKİ'nin İzmir'deki projesinde yeni satış süreci başladı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir’in Karabağlar ilçesi Uzundere Mahallesi’nde yer alan İlbank projesindeki 267 adet konut satışa sunuldu.

Sosyal konut olma özelliği taşıyan taşınmazlar için açık artırma düzenlenecek. Konutlar bu ihalede gelen teklifler sonrasında satılacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu satış ihalesi 30 Eylül 2021 günü düzenlenecek. İhaleler TOKİ’nin İstanbul Halkalı’daki binasında ve İzmir Balçova’daki Termal Otel Kardelen Salonunda eş zamanlı olarak düzenlenecek. Ayrıca Emlak Yönetim aracılığıyla online olarak da ihaleye katılım gösterilebilecek.

FİYATLAR 336 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ tarafından İzmir Karabağlar’da satışa sunulan konutlar arasında 32 adet 1+1 konut ve 235 adet 2+1 konut bulunuyor. Konutların fiyatları 336 bin TL seviyesinden başlayarak 544 bin TL seviyesine kadar yükseliyor.

1+1 konutların brüt büyüklükleri 52.40 metrekare olarak belirtilirken 2+1 konutların brüt büyüklükleri 74.80 metrekare olarak belirtildi.

Konutlar için yüzde 40 peşinat verilmesi durumunda 120 ay vadeli ödeme seçeneği yatırımcılara sunuluyor. Yatırımcılar HalkBank şubeleri aracılığıyla başvurularını ve talep edilen teminatı yatırabilecek. Eğer alıcı olunmaması durumunda 7 Ekim gününden itibaren teminatlar iade edilecek. Konutlar için 20 bin TL katılım teminatı talep ediliyor.

Satışa sunulan konutlara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş kişilerin yanı sıra tüzel kişiler de başvuruda bulunabilecek.

TOKİ'nin İzmir'deki projesinde yeni satış süreci başladı