TOKİ'nin İzmir'deki yeni projesi Seferihisar'da kurulacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’nin İzmir’deki yeni projesi Seferihisar’da kurulacak

TOKİ'nin İzmir'deki yeni projesi Seferihisar'da kurulacak

30 Ekim günü Ege Denizi’nde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen İzmir ilçelerinden olan Seferihisar’da yeni sosyal konut projesi kuruluyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilecek projenin ihale süreci başladı.

TOKİ tarafından Seferihisar’ın Camiikebir Mahallesi‘nde hayata geçirilecek projede 410 adet konutun yanı sıra 30 adet dükkan, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet cami, alt yapı ve çevre düzenleme işleri yapılacak.

.

Türkiye genelindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına katkıda bulunan TOKİ, hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle de güvenli yaşam alanları kazandırıyor. Yapı stokunun sorunlu olduğu belirtilen İzmir’de de bu bakımdan güvenli yeni projeler önem taşıyor.

İHALESİ YAPILDI

TOKİ Seferihisar Camiikebir 1. Bölge projesinin ihalesi dün yapıldı. Projede ihale sürecinin tamamlanmasıyla kazanan firmaya yer teslimi yapılacak. Bu süreçten sonra inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Projede konut tipleri, konut fiyatları, ödeme seçenekleri, kura takvimi, proje görselleri gibi konularda resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda TOKİ tarafından paylaşılması bekleniyor. Projede konut satış süreci henüz başlamadı.

TUNCELİ’DE DE YENİ PROJE HAZIRLIĞI

Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde TOKİ tarafından yeni proje hayata geçiriliyor. İhalesi yapılan proje kapsamında 79 adet konut inşa edilecek. Projedeki binalar yatay mimarili ve az katlı yapısıyla kurulacak.

TOKİ Tunceli Mazgirt projesi kapsamında nitelikli bir yaşam alanı oluşturulacak. Proje alanında alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak. İnşaat çalışmalarının ise önümüzdeki aylarda başlaması bekleniyor.

TOKİ'nin İzmir'deki yeni projesi Seferihisar'da kurulacak
Denizli Oto Ekspertiz