TOKİ'nin Kayabaşı'ndaki yeni çalışmasında hak sahipleri belirlendi. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’nin Kayabaşı’ndaki yeni çalışmasında hak sahipleri belirlendi.

DEPREME DAYANIKLI KONUTLAR
DEPREME DAYANIKLI KONUTLAR

Anadolu’nun birçok şehrinde olduğu gibi büyük şehirlerde de sosyal konut üretme çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul’da en fazla proje geliştirdiği ilçelerden olan Başakşehir’de yeni çalışmalar yürütüyor.

TOKİ İstanbul Başakşehir Kayabaşı çalışmasında hayata geçirilmeye hazırlanan 2 bin 322 adet konut için dün kura çekimi yapıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekimiyle projede hak sahipleri belirlendi.

Söz konusu konutlar; Kayabaşı 22. Bölge çalışmasında 862 adet, Kayabaşı 869 ada 3-4 parsel çalışmasında 399 adet, Kayabaşı 18. bölge 1. Etap çalışmasında 192 adet olacak şekilde satışa sunulmuştu.

DEPREME DAYANIKLI KONUTLAR

TOKİ’nin diğer sosyal konut projelerinde olduğu gibi Kayabaşı’nda hayata geçirilecek yeni çalışmalarda da yatay mimarili tasarım belirlendi. Hayata geçirilecek konutlar deprem tehlikesine karşı güvenli ve sağlıklı yapılar olma özelliği taşıyor. Projelerde yer alan 1+1 konutların büyüklükleri 55 ile 66 metrekare arasında, 4+1 konutların büyüklükleri 141 ile 167 metrekare arasında değişiyor.

UYGUN FİYATLAR SUNULDU

TOKİ’nin Kayabaşı’nda satışa sunduğu konutlarda cazip fiyatlar dikkat çekiyor. Konutlarda en düşük fiyat 221 bin TL, en yüksek fiyat 759 bin TL olarak belirlendi.

Yatırımcılar yüzde 25 peşinatla projeden konut sahibi olabiliyorlar. Aylık taksit bedelleri ise bin 385 TL seviyesinden başlayarak artıyor. Aynı zamanda 120 aya kadar vade imkanı da sağlanıyor.

Kayabaşı’nda satışa sunulan yeni konutlarda hak sahibi olmayı kazanan vatandaşlar için sözleşme ve ödeme dönemi başlamış oldu.