Toki'nin Mamak'ta devam eden dönüşüm çalışmalarında sona yaklaşıldı | intHaber.com
EmlakToki

Toki’nin Mamak’ta devam eden dönüşüm çalışmalarında sona yaklaşıldı

Ankara’nın en fazla kentsel dönüşüm uygulanan bölgelerinden olan Mamak’ta Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen çalışmalar devam ediyor. İlçede etap etap projeler hayata geçiriliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mamak’ta sürdürülen kentsel dönüşüm projesinde incelemelerde bulundu. Çalışmalarda gelinen nokta hakkında yetkililerden bilgiler alan Bakan Kurum, sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

KASIM’DA TESLİMLER BAŞLIYOR

AA’nın aktardığı habere göre, kentsel dönüşüm kapsamında Mamak’ta inşaatına devam edilen 548 konutlu etabın Kasım ayında hak sahiplerine teslim edileceğini belirten Bakan Kurum, “Zemin artı 3 ya da 4 katı geçmeyen, yatay mimari esaslı, üst sınıf malzemelerin kullanıldığı, çevre düzenlemesi ve alt yapısıyla örnek bir kentsel dönüşüm projesini Mamak’ta hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Başkent Ankara’da dönüşümün tüm hızıyla sürdüğünün altını çizen Bakan Kurum, “Altındağ, Keçiören, Elmadağ’da da kentsel dönüşüm projelerimiz devam ediyor. Vatandaşımızın bize nerede ihtiyacı varsa orada olacağız ve süreci kararlılıkla yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

“DEDİĞİMİZ GİBİ YAPTIK”

Projenin çalışma alanında iki yıl önce yaptığı incelemede bir vatandaşın yanına gelerek ‘Mamak’ta kentsel dönüşüm yapılmıyor’ şeklinde sitem ettiğini, kendisinin de ”6 ay içinde temel atacağız, atamazsak görevi bırakacağım” şeklinde söz verdiğini hatırlatan Bakan Kurum, aynı vatandaşla yine aynı inşaat alanında bir araya geldi.

Vatandaş ile iki yıl önce aralarında geçen diyaloğu hatırlatan Bakan Kurum, “2018’in kasım ayında kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında buraya (Mamak) ziyarete gelmiştik. Saha çalışması yaptığımızda, burada kentsel dönüşümde bir mağduriyet söz konusuydu. O zaman da Mehmet amcaya ‘En geç mart ayında ihalesini yapacağız ve kısa sürede konutlarınızı teslim edeceğiz’ demiştik. Arada geçen sürede çok şükür dediğimiz gibi yaptık. Yıl sonunda konutları teslim edeceğiz, inşallah o zaman Mehmet amcaya çay içmeye geleceğiz” diye konuştu.