TOKİ'nin Ordu Gölköy'deki projesi için düğmeye basıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel DönüşümToki

TOKİ’nin Ordu Gölköy’deki projesi için düğmeye basıldı

TOKİ'nin Ordu Gölköy'deki projesi için düğmeye basıldı
TOKİ’nin hayata geçirdiği sosyal konut projeleri, daha önce konut sahibi olamamış vatandaşlar için büyük bir fırsat yaratıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye’nin tüm bölgelerinde sosyal konut ve kentsel dönüşüm çalışmaları yürütüyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Ordu’nun Gölköy ilçesinde yeni bir sosyal konut projesi hayata geçirilecek. Proje kapsamında 170 adet konut, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak.

Merkez Mahallesi’nde hayata geçirilecek projenin ihale duyurusu yapıldı. Projenin ihalesi 16 Ağustos 2021 günü gerçekleştirilecek.

ÇALIŞMALAR YAKINDA BAŞLAYACAK

TOKİ Ordu Gölköy projesinde ihale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle inşaat süreci başlayacak. Öte yandan projedeki konut türleri, konut fiyat ve ödeme seçenekleri, başvuru tarihi, kura çekim tarihi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilendirme önümüzdeki aylarda TOKİ tarafından yapılacak.

ÇANKIRI’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMASI

Sosyal konut projelerine tüm hızıyla devam eden TOKİ, diğer yandan şehirlerin ihtiyaç duyduğu dönüşüme de önemli katkılar sağlıyor. TOKİ’nin dönüşüm projeleriyle doğal afetlere karşı korunaklı ve modern yaşam alanları hayata geçiriliyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmede, Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin ihalesi 11 Ağustos günü yapılacak.

Söz konusu proje kapsamında 134 adet konut, 28 adet dükkan, 1’er adet 10 ve 8 dükkanlı ticaret merkezi, belediye binası, itfaiye binası inşa edilecek.

TOKİ'nin Ordu Gölköy'deki projesi için düğmeye basıldı