TOKİ'nin Sinop'taki yeni çalışmasının ihalesi yapıldı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’nin Sinop’taki yeni çalışmasının ihalesi yapıldı.

TOKİ
TOKİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Sinop’taki yeni projesini ihale etti. Dar gelirli vatandaşları uygun fiyat politikasıyla konut sahibi yapan TOKİ, 2023 yılı için belirlediği 1 milyon 200 bin konut üretme hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Sinop’un Boyabat ilçesinde hayata geçirilecek yeni projenin ihalesi yapıldı. TOKİ Sinop Boyabat projesi kapsamında 131 konut hayata geçirilecek. Ayrıca alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

YATAY MİMARİ HAKİM OLACAK

Son yıllarda TOKİ’nin ürettiği yeni projelerde kullanılan yatay mimarili, doğa dostu konut tasarımı, TOKİ Sinop Boyabat projesinde de kullanılacak. Projede zemin +4 katlı binalar inşa edilecek. Hayata geçirilecek konutlar ise 2+1 ve 3+1 daire tipi şeklini taşıyacak.

TOKİ Sinop Boyabat projesinde yatırımcılara nitelikli bir sosyal alan sunma adına bahçe alanı, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları gibi sosyal donatılar da inşa edilecek.

Ailelere çocuklarıyla huzurlu bir yaşam alanı sunacak proje, aynı zamanda yeşiller içerisinde sağlıklı bir yaşamın da kapılarını açacak.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Projede ihaleyi kazanan firmanın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Bu noktadan sonra kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla inşaat çalışmalarının da başlaması bekleniyor. Projedeki konutların satış dönemi, konut fiyatları, ödeme seçenekleri, kura takvimi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki süreçte TOKİ tarafından duyurulması bekleniyor.