TOKİ'nin sosyal konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ’nin sosyal konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

TOKİ'nin sosyal konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 100 bin sosyal konut projesini hayata geçiriyor.

TOKİ’nin hayata geçirdiği sosyal konut projeleri, dar gelirli vatandaşın ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürürken şehirlerin dayanıklı yapı stokuna katkı sağlıyor.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Konya ve Aksaray’da 4 bin 780 konut inşa ediliyor. Bu konutların hak sahiplerini belirleme süreci tamamlandı.

KONYA’DA 3 BİN KONUTTA İNŞAAT BAŞLADI

TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Konya şehrinde toplam 3 bin 800 sosyal konut planlanmıştı. Bu konutlar içerisinden 3 bin 92’sinin inşaat süreci başladı.

Konya’nın 11 farklı bölgesinde sosyal konut üretme çalışmaları sürüyor. Meram ilçesi Beybes Mahallesi’nde yapımına başlanan 657 konutun yüzde 20 seviyesinde tamamlandığı belirtildi. Bu konutlardan 461’i 2+1, 196’sı 3+1 şeklinde oluşturuluyor.

Selçuklu ilçesi Ardıçlı Mahallesi’nde ise 3 etap şeklinde hayata geçirilecek bin 787 konutun inşaat süreci devam ediyor. Bu projede de yüzde 20 oranında ilerleme sağlanırken yıl sonuna kadar projenin tamamlanması hedefleniyor. Konya’daki diğer TOKİ projelerinde de çalışmalar sürüyor.

AKSARAY’DA 980 KONUT PLANLANDI

İç Anadolu bölgesinde çalışmalarını sürdüren TOKİ, 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Aksaray şehrinde 980 konutun hayata geçirilmesini planladı. Yapılan bilgilendirmede, bu konutlardan 632’sinde inşaat süreci başladı.

Aksaray Ağaçören’de yapımına başlanan 73 konutta yüzde 7 oranında inşaat ilerlemesi sağlandı. Bu projede 12 adet dükkan da inşa ediliyor. Eskil bölgesinde 142 konut için temel atılırken Eşmekaya beldesine yapılacak 94 konut ve Sultanhanı ilçesine yapılacak 158 konutun ise kazı çalışmaları başladı.

TOKİ'nin sosyal konut çalışmaları tüm hızıyla sürüyor
Denizli Oto Ekspertiz