TOKİ'nin Türkiye genelindeki yatırımları tüm hızıyla sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ’nin Türkiye genelindeki yatırımları tüm hızıyla sürüyor

TOKİ'nin Türkiye genelindeki yatırımları tüm hızıyla sürüyor
Dün Ankara’da düzenlenen ‘TOKİ 1 Milyonuncu Konut Anahtar Teslim Töreni’ne katılan ve kurumun çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğüne dikkat çekti.

TOKİ projelerinde yaratılan istihdama değinen Bakan Kurum, “4 bin 400 şantiyemizde, yüz binlerce mimar, mühendis ve işçi kardeşimizle bir milyon konut ürettik. Nasıl sosyal konutta 1 milyon yeni yuva ürettiysek kentsel dönüşümle de 1,5 milyon konutu dönüştürdük” diye konuştu.

90 MİLYAR TL’LİK YATIRIM

TOKİ’nin bugün devam eden çalışmaları hakkında da konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bugün TOKİ’mizle 600 şantiyede, 90 milyarlık yatırımla 300 bin konut inşa ediyoruz. Salgın şartlarına rağmen milletimizi sıcak yuvalarına kavuşturmak için gece gündüz demeden çalışan TOKİ Başkanımıza, mimarlarımıza, mühendislerimize, işçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YATAY MİMARİLİ KONUTLAR ÜRETİLİYOR

Törende Bakan Kurum’un ardından açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, “Bugün, ülkemizin en güvenli ve sağlam konutlarının TOKİ üretimi olduğunu söylemekten onur ve mutluluk duyuyorum. ‘Dost eli’ bir kurum niteliğine bürünen TOKİ sayesinde dar gelirli vatandaşlarımız, özlem duydukları güvenli ve konforlu konutlara kavuştu. İnsanımız için dün uzak bir hayal olan ev sahibi olmak, bugün gerçek oldu. Ülkemizin tüm şehirlerinde, ilçe ve köylerinde inşa ettiğimiz yapılar, dünyada benzeri olmayan bir sosyal konut üretim modelinin ürünüdür. Son inşa ettiğimiz konutların da yüzde 98’i sosyal konut olup, tümü yatay mimari anlayışla hayata geçirilen ve şehirlerimize değer katan uygulamalardır” ifadelerini kullandı.

TOKİ'nin Türkiye genelindeki yatırımları tüm hızıyla sürüyor