TOKİ'nin Van Erciş'teki projesinde açık satış yöntemiyle iş yerleri satışta. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’nin Van Erciş’teki projesinde açık satış yöntemiyle iş yerleri satışta.

TOKİ Van Erciş projesinde satışa sunulan 96 adet iş yeri
TOKİ Van Erciş projesinde satışa sunulan 96 adet iş yeri

Türkiye’nin tüm şehirlerinde sosyal konut projeleri üreten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aynı zamanda şehirlerde kentsel dönüşüm projeleri yürütüyor.

TOKİ’nin Van Erciş ilçesinde hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projesinde oluşturulan iş yerleri satışa sunuldu.

TOKİ Van Erciş projesinde satışa sunulan 96 adet iş yeri için başvurular bugün başladı. Son başvuru tarihi olarak ise 31 Aralık 2020 günü belirlendi. Yatırımcılar, HalkBank şubeleri aracılığıyla başvurularını iletebilecek.

TOKİ tarafından hayata geçirilen proje, yatay mimari tasarımıyla deprem tehlikesine karşı güvenli olma özelliği taşıyor. Proje alanında aynı zamanda nitelikli donatılar da bulunuyor.

KURASIZ SATIŞ FIRSATI

TOKİ, bazı projelerinde açık satış yöntemiyle satışlar yürütüyor. Bu satış türünde yatırımcılar kura çekimine girmiyor ve banka ile satış sözleşmesi imzalanarak satış gerçekleştiriliyor. TOKİ Van Erciş projesinde de satışa sunulan iş yerleri için açık satış yöntemi belirlendi.

FİYATLAR 154 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Van Erciş projesinde satışa sunulan iş yerlerinin fiyatları 154 bin TL seviyesinden başlayarak özelliğine göre 1 milyon 66 bin TL’ye kadar yükseliyor.

Satışı konu olan iş yerlerinin büyüklükleri ise 19 metrekareden başlayarak 151 metrekareye kadar yükseliyor.

TOKİ tarafından iş yerleri için yüzde 10 oranında peşinat talep ediliyor. Peşinat bedelleri 20 bin TL’den başlıyor. Oluşturulacak ödeme seçeneğinde 120 aya kadar vade planı da sunuluyor.