TOKİ'nin yüzde 20 indirim fırsatına başvurular sona eriyor! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’nin yüzde 20 indirim fırsatına başvurular sona eriyor!

Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasını kolaylaştıran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), son yıllarda uygulamaya aldığı indirim kampanyasına bu yıl da devam etti.

Başvuruların 6 Mayıs’ta başladığı TOKİ 2020 indirim kampanyasında son başvurular 19 Haziran Cuma günü alınacak. TOKİ projelerinden konut veya iş yeri satın alanlara yönelik başlatılan kampanyada, borcunu erkenden ödeyip tapusunu almak isteyenlere yüzde 20 indirim uygulanıyor.

Borcunu tamamen ödeyemeyecek olan yatırımcılara ise borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak koşuluyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim fırsatı sağlanıyor. TOKİ’nin 2020 indirim kampanyasından satışları ve ödemeleri 2018 Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri faydalanıyor. Kalan taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

14 BİN KİŞİ YARARLANDI

Yetkililerin paylaştığı son rakamlara göre, TOKİ 2020 indirim kampanyasından şimdiye kadar 14 bin 281 kişi faydalandı. Kampanyaya katılan vatandaşlardan 12 bin 833’ü bütün borçlarını ödeyerek tapusunu aldı. Bin 448 konut veya iş yeri sahibi ise yaptıkları peşin ödemelerle yüzde 20 indirimden yararlanmaya şansını yakaladı.

KONUT KREDİSİ SUNULUYOR

TOKİ 2020 indirim kampanyası için kamu bankalarından uygun faiz oranlarına sahip konut kredisi sunuluyor. Buna karşın kampanyaya katılıp indirimden yararlananların yaklaşık yüzde 68’i borçlarını banka kredisi kullanmadan kişisel tasarrufları ile ödediği belirtildi.