TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası başlıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyası başlıyor

TOKİ’nin 2020 yılı indirim kampanyasında detaylar belli oldu.

Hayata geçirdiği sosyal konutlar ile dar gelirli vatandaşların konut sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aynı zamanda her yıl borcu kalan vatandaşlara indirim kampanyası sunuyor.

TOKİ’nin 2020 indirim kampanyasında yüzde 20 indirim imkanı sunuldu. TOKİ projelerinde borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri yatırımcılarına yönelik başlatılan kampanyada başvurular 6 Mayıs günü başlıyor.

KAMPANYANIN KATILIM ŞARTLARI

TOKİ tarafından sunulan indirim kampanyasından faydalanmak için bazı kriterler aranıyor. TOKİ 2020 indirim kampanyasından geri ödeme taksiti 2018 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyerleri sahipleri yararlanabilecek.

Ayrıca taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler, söz konusu kampanyaya dahil edilmedi. Hem konut hem de iş yeri sahiplerinin faydalanabileceği indirim kampanyasına katılmak için ödemekle yükümlü olunan aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

SON BAŞVURU TARİHİ HAZİRAN’DA

TOKİ’nin her yıl bahar döneminde sunduğu indirim kampanyasında 2020 yılı için başvuru tarihleri 6 Mayıs ile 19 Haziran arası belirlendi. 19 Haziran’dan sonra başvurular alınmayacak. Öte yandan yatırımcılar sözleşme yaptığı bankalar aracılığıyla kampanyaya katılabiliyor. Yine bu bankalarda kampanya için uygun faiz oranlı konut kredisi kullanma imkanı da bulunuyor.