Toroslar Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte detaylar | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Toroslar Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte detaylar

Toroslar Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte detaylar

Mersin’in Toroslar ilçesinde yer alan arsa vasıflı gayrimenkuller satışa sunuldu. Mülkiyeti Toroslar Belediyesi’ne ait olan toplam 7 adet arsa için gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu satış ihalesi 9 Haziran 2021 günü, Toroslar Belediyesi Encümen Salonunda yapılacak.

Satışa sunulan arsalardan 6’sı konut imarlı olma özelliği taşırken 1’inin ticari alan imar durumunu taşıdığı belirtildi. Arsalar ihalede tek tek satılacak. Öte yandan arsalar için toplam 77 milyon 99 bin 975 satış bedeli belirlendi.

FİYATLARI 3 MİLYON 588 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Mersin’in Toroslar ilçesi Arpaçsakarlar Mahallesi’nde 6 adet konut imarlı arsa satışa sunuldu. Arsaların büyüklükleri 5 bin 126 metrekare ile 22 bin 709 metrekare arasında değişiyor. Arsalar için ihalede belirtilen tahmini satış bedeli 3 milyon 588 bin TL ile 33 milyon 900 bin TL arasında değişiyor.

Toroslar’ın Çavuşlu Mahallesi’nde ise 1 adet ticari alan imar durumunu taşıyan arsa satışa sunuldu. Bu arsanın ihaledeki tahmini satış bedeli 8 milyon 855 bin TL olarak belirtildi. Arsanın büyüklüğü 6 bin 325 metrekare olurken ihalede talep edilen geçici teminat tutarı 1 milyon 771 bin TL olarak belirtildi.

TEKLİFLER KAPALI SUNULACAK

Toroslar Belediye Başkanlığı’ndan ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ile yapılacak belirtildi. İhaleye ve gayrimenkullere dair tüm detaylara Toroslar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Emlak İstimlak Birimi aracılığıyla ulaşılabilecek.

Toroslar Belediyesi, ihale yoluyla arsa satışı yapacak. İşte detaylar
Denizli Oto Ekspertiz