Trabzon Maçka'da yeni TOKİ projesi inşa edilecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

Trabzon Maçka’da yeni TOKİ projesi inşa edilecek

Trabzon Maçka'da yeni TOKİ projesi inşa edilecek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Trabzon’un Maçka ilçesinde yeni bir sosyal konut projesi inşa edilecek. Projenin ihalesi dün düzenlendi.

Maçka’nın Esiroğlu Mahallesi’nde hayata geçirilecek söz konusu projede 144 adet konut inşa edilecek. Proje kapsamında aynı zamanda 2 adet dükkan, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, projede inşa edilecek binalar yatay mimarili ve yöresel mimariye uygun bir şekilde oluşturulacak. Güvenli yapı olma özelliği taşıyacak konutlar ise 2+1 daire tipi şeklini taşıyacak.

NİTELİKLİ BİR YAŞAM ALANI KURULACAK

TOKİ Maçka Esiroğlu Mahallesi Projesi’nin yaşam alanında geniş peyzaj alanı, bahçe alanı, çocuk parkı, oyun ve spor alanları gibi sosyal donatıların da inşa edileceği duyuruldu.

Projedeki inşaat çalışmalarının ihale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasından sonra başlaması bekleniyor.

Projede satışa sunulacak konutların özellikleri, başvuru tarihleri, konut fiyat ve ödeme seçenekleri, kura takvimi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonraki aylarda TOKİ tarafından duyurulması bekleniyor.

ORTAHİSAR’DA DÖNÜŞÜM ÇALIŞMASI

TOKİ’nin Trabzon şehrindeki bir başka yeni çalışması Ortahisar ilçesinde hayat bulacak. Bölgede TOKİ imzasıyla kentsel dönüşüm projesi inşa edilecek.

Yapılan bilgilendirmeye göre, Trabzon Ortahisar ilçesi Bahçecik Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında 40 adet konut inşa edilecek. Projenin ihale süreci başladı. Proje kapsamında aynı zamanda 11 adet dükkan da inşa edilecek.

Trabzon Maçka'da yeni TOKİ projesi inşa edilecek