Trabzon'da önemli dönüşüm projesi yürütülüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Trabzon’da önemli dönüşüm projesi yürütülüyor

Trabzon'da önemli dönüşüm projesi yürütülüyor

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Çömlekçi Mahallesi’nde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor.

Sabah’ta yer alan habere göre, projedeki çalışmaların son durumunu aktaran Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Çok büyük bir kazanım olarak gördüğümüz bir proje. Şimdi geldiğimiz noktada uzunca süreden beri bu dönüşüm Trabzon’da bekleniyordu ve 2010’dan itibaren burası halkın şehrin gündeminde olan bir konuydu. Son iki buçuk yılda burası gerçek anlamda hız kazandı. Bunda şehrin dinamiklerinin bu işe verdiği özel önemin de payı var. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızın özel ilgisi, hemşehrimiz, TOKİ Başkanımız Ömer Bey’in özel destekleri ile burası son iki buçuk yılda çok büyük bir ivme kazanarak bugün artık inşaatı yüzde 25 seviyesine gelen bir büyük projeye dönüşmüş oldu” diye konuştu.

1’inci etap çalışmalarının yüzde 25 seviyesine geldiği bilgisini paylaşan Zorluoğlu, “Nasip olursa 2022’nin sonuna kadar burası tamamlanmış olacak ve burada cadde boyunca 19 ticari dükkan, kot farkı ile beraber iki kademe halinde toplamda 130 adet çeşitli büyüklüklerde evle bir büyük alan oluşuyor” ifadelerini kullandı.

2. ETAP DA HAYATA GEÇİRİLİYOR

Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ikinci etabı için yürütülen çalışmalardan da bahseden Başkan Zorluoğlu, “2’nci etapta 5 hektarlık bir alan var. Biz bir taraftan buranın kamulaşma işlemlerini bitirdik, yıkımlarını tamamladık. Projesine destek verdik ve ihalesi yapıldı iş başladı ama diğer taraftan şehre daha yakın olan kısmında da çalışmalarımız süratle devam ediyor. 2’inci etapta da şu ana kadar 57 milyon lira kamulaştırma parası ödedik. Son bir ay içerisinde ve büyük oranda kamulaştırma meselesi çözüldü. Nasip olursa bu yılsonuna kadar tamamını bitirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Trabzon'da önemli dönüşüm projesi yürütülüyor
Denizli Oto Ekspertiz