Trabzon'un Maçka ilçesinde yeni sosyal konut projesi hayata geçiriliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

Trabzon’un Maçka ilçesinde yeni sosyal konut projesi hayata geçiriliyor

TOKİ Trabzon Maçka Esiroğlu Mahallesi 2. Etap çalışması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen sosyal konut projeleri, şehirlerin güvenli yapı stokuna katkı sağlıyor.

Bu projeler ile aynı zamanda daha önce ev sahibi olamamış dar ve orta gelirli vatandaşlara konut sahibi olma fırsatı sunuluyor.

Trabzon’un Maçka ilçesinde yeni TOKİ projesinin hayata geçirileceği duyuruldu. Söz konusu çalışma ile 144 adet konut inşa edilecek. Projede ihale süreci başladı.

TOKİ Trabzon Maçka Esiroğlu Mahallesi 2. Etap çalışmasında 144 adet sosyal konutun yanı sıra 2 dükkanlı ticaret merkezi, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak.

ÇALIŞMALAR YAKINDA BAŞLIYOR

TOKİ Trabzon Maçka Esiroğlu Mahallesi 2. Etap çalışmasında inşaat çalışmalarının ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlaması bekleniyor. Projenin ihalesi geçtiğimiz gün tamamlandı. İhalede kazanan firmanın belirlenmesi ve yer tesliminin yapılmasıyla çalışmalar başlayacak.

Öte yandan yapılan bilgilendirmeye göre, projenin yer tesliminden itibaren 500 takvim günü içerisinde tamamlanması gerektiği belirtildi.

Projedeki konut türleri, büyüklükleri, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, başvuru tarihleri, kura takvimi, konut teslim tarihi gibi konularda resmi bilgiler önümüzdeki aylarda kamuoyu ile paylaşılacak.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI KURULACAK

TOKİ’nin hayata geçirdiği sosyal konut projeleri, bulunduğu bölgeye nitelikli bir yaşam alanı kazandırıyor. Projelerdeki sosyal konutlar ile vatandaşlara kaliteli yaşam alanı sunuluyor. Maçka’nın Esiroğlu Mahallesi’nde hayata geçirilecek yeni projede de çok sayıda sosyal donatı inşa edilecek.

TOKİ Trabzon Maçka Esiroğlu Mahallesi 2. Etap çalışması
Denizli Oto Ekspertiz